اخبار > عجیب‌ترین مشکلات ژنتیکی +عکس
 


  چاپ        ارسال به دوست

عجیب‌ترین مشکلات ژنتیکی +عکس

سلامتی بزرگترین نعمتیه که خدا در اختیار ما قرار داده ولی چه بسا خیلی از ما از این نعمت غافلیم.

خواننده عزیزی که خدا به شما سلامتی عطا کرده چند بار در روز، هفته یا ... یاد این نعمت بی نهایت بزرگ میفتی؟ چقد شکرش رو به جا میاری؟  خدا نکنه ما از اون دسته باشیم که سپاسگزار که نیستیم هیچی...ناشکری ام می کنیم چرا چشمام کوچیکه بینی ام بزرگه رنگ پوستم اینجوریه و هزار عیب و ایراد دیگه ...


دوست عزیز! به یاد آوردن و شکر زبانی از نعمتهای خدا کوچکترین کاریه که در برابر خدای بی نهایت لطف و مهربونی می تونیم انجام بدیم ... از اون دریغ نکنیم !

مشکلات ژنتیکی از والدین به افراد منتقل می شود پس بیماری هایی به وجود می آورد که شاید خیلی از پزشکان نیز نتوانند آن را تشخیص دهند و درمان کنند.

  بزرگترین دشمن سلامتی انسان شاید بیماری های هولناک باشند اما بیماری های فراوانی هستند که می توانند از سوی والدین و به صورت ژنتیکی به کودکان انتقال پیدا کنند. در سراسر دنیا افرادی هستند که با بیماری های ژنتیکی دست و پنجه نرم می کنند و به همین دلیل از باقی انسان ها به طوری دور شده اند.

** پسر یک چشمدر سال 2006 در هند پسر بچه ای به دنیا آمد که همه پزشکان دنیا را به نوعی متحر کرد. این پسربچه که نامش مشخص نشده است تنها یک چشم بر روی صورتش داشت. پزشکانی که آزامایشاتی روی این کودک انجام دادند دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل را مصرف داروهای ضدسرطانی از سوی مادر و پدرش می دانند. آن ها همچنین این مشکل را در زنتیک خودشان ایجاد کرده و سپس به این کودک منتقل کردند. این کودک صورتی بسیار عجیب دارد چرا که چشم دقیقا در میان سر او قرار دارد و هیچی بینی یا اعضای دیگری برای او تعریف نشده است. این پسر بچه چند روز پس از تولد به علت فشارهای بسیار جانش را از دست داد.

** بزرگترین دست دنیابیماری هایی هستند که باعث بزرگ شدن برخی اندام های بدن از جمله دست و پا می شوند اما این موضوع در مورد "لوی هاو" کمی متفاوت است چرا که او از بچگی و به صورت مادرزاد یک بیماری سخت را به همراه داشت. این بیماری باعث شده بود دست او دارای انگشتی بسیار بزرگ باشد که با چربی و استخوان پر شده بود. او در سال 2007 در یکی از بیمارستان های شانگهای مورد عمل قرار گرفت و پس از 7 سالعت نزدیک به 15 کیلو چربی و گوشت از بدنش خارج شد.

** پاهای برعکسبار دیگر یک خانم چینی به بیماری بسیار عجیبی از بدو تولد دجار بود که باعث برعکس شدن پاهایش شده است. "ونگ فنگ" 27 ساله از بدو تولد یاد گرفته است با پاهای برعکس زندگی کند که البته نه در میان معلولین و نه میان سالم های قرار میگیرد. او در این مدت زندگی سختی داشته است اما هیجگاه انگیزه اش را از دست نداده است چرا که همیشه به دنبال کسب قدرت بوده است. ونگ می گوید می تواند از دوستان سالمش هم تند تر بدود و بازی کند.

** پسربچه سه دستدر سال 2006 پسر بچه ای بسیار عجیب در تایوان به دنیا آمد که از شانه اش سه بازو خارج می شد. پزشکان به راحتی ولی با ساعت ها تلاش توانستند دست اضافی را از جای اصلی خود خارج کنند. این در حالی است که دست سوم که جای بدی داشت کار می کرد به همین علت پزشکان مجبور شدند عملیاتی برای به کار اندات دست اصلی اش نیز انجام دهند."لیو جانجی" این روزها به راحتی زندگی می کند و مشکل خاصی برای او وجود ندارد.

** پسر قورباغه اینپال چند سال پیش شاهد یکی از بزرگترین رازهای دنیای پزشکی بود چرا که پسر بچه ای با ظاهر بسیار عجیب به دنیا آمد. این پسر بچه که چند ساعتی بیشتر زندگی نکرد کاملا شبیه به قورباغه می ماند. چشمان خاص با سری بدون گردن از جمله نکات ظاهری این پسر بچه است. خبر به دنبا آمدن این پسر بچه به طرزی در شهر پیچید که تمام مردم شهر در مقابل بیمارستان تجمع کردند. هنوز هم بسیاری از پزشکان در مشکلاتی که این پسر چه داشت در عجب هستند.

باشگاه خبرنگاران


١١:٥٦ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٢    /    عدد : ٤٢٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 244300
 بازدید امروز : 65
 کل بازدید : 1834140
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.95
تقویم
اوقات شرعی

پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٩