اخبار > کارگاه برهان - سرکار خانم نیلچی زاده - از زنها اطاعت نکنید و با آنان نجنگید - جلسه دوم
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه برهان - سرکار خانم نیلچی زاده - از زنها اطاعت نکنید و با آنان نجنگید - جلسه دوم

 

موضوع : از زنها اطاعت نکنید و با زنها نجنگید - جلسه دوم -  تاریخ برگزاری : 4/9/94

خانم نیلچی زاده در ادامه بحث این موضوع ، بعد از یادآوری نکات مهمی از جلسه قبل ، به حکمت 226 نهج البلاغه اشاره نمودند.

حضرت علی علیه السلام می فرمایند : برخی نیکوترین خصلتهای زنان ، زشت ترین اخلاق مردان است.

با توجه به حکمت فوق باید بدانیم زنان در بعد روانشناختی ، عاطفی و جسمی با مردان مساوی نیستند. متاسفانه امروزه در دنیای پست مدرن با روش کلاهبرداری رندانه، به فریب زنان پرداخته و با ایجاد انگیزه جهت توجه به زیبایی جسمی و ظاهری ، قصد دارد از زن به عنوان یک کالا استفاده نموده تا بدین طریق بتواند مردان را نیز فریب دهد ، و بعضی از زنان نیز داوطلبانه از این کلاهبرداری استقبال می کنند و سعی دارند به یک سری چیزهای موهوم، ذهن و دل خود را اغنای کاذب نمایند و زمانیکه احساس بر عقل آنها پیروز شود براحتی مواردی را که عقلانی نبوده می پذیرند و به انواع رژیم های باربی شدن تا انواع پروتزها و جراحی هایی که برای زیبایی جسم او میباشد، گرایش پیدا می کنند و در نتیجه توان مالی ، سلامتی، پاکی و نجابت خود را در قبال رسیدن به زیبایهای جسمی و ظاهری از دست میدهند و بدون آنکه متوجه شوند در دام کلاهبرداران گرفتار شده اند.

سه ویژگی زنان که درحکمت 226 آمده است:

تکبر ، بخل ، ترس

این سه ویژگی علیرغم آنکه خصلت نیکویی نمیباشد اما زنان می بایست در برابر مردان نامحرم این سه خصوصیت را دارا باشند تا از آسیب های مردان درامان بمانند.

اگر مردی یا زنی در برابر حقیقت تکبر داشته باشد ، پسندیده نیست اما اگر زن در مقابل مدیریت روابط خود با جنس مخالف تکبر داشته باشد پسندیده است. به عبارتی دیگر در بعد روانشناختی اخلاقی و جنسی باید تکبر ورزد تا قدرت او برای ایجاد جذابیت معنوی افزایش یابد. یعنی قدرت خود صیانت گری و خود ارزشگری او زیاد و متقابلا جذابیت جنسی خود را بپوشاند.  چنانچه زنی در برابر پیام ، چت و گفتگو با مردان انعطاف نشان دهد در واقع خود را در حد یک کارگر جنسی تنزل داده است همانطور که از یک زن خیابانی به زنی  تعبیر می شود که هویت جنسی خود را داوطلبانه به حراج گذاشته و به دنبال یک شریک جنسی می گردد تا خود را به عنوان یک کالای جنسی عرضه نماید.

بنابراین اگر کسی در ساختار شخصیتش ، حریم خدا را رعایت نماید هیچ کس نمی تواند از آن سوء استفاده نماید. یعنی زن نباید فراز و فرود بدنش را در معرض دید نامحرمان قرار دهد و در واقع تکبری خداپسندانه داشته باشد و اشرافیت زنانه خود را به رخ بکشد. البته این تکبر به معنای بی ادبی ، خشونت و پرخاشگری نیست بلکه می بایست در رفتار و گفتار خود مراقب باشد و نامحرم را به سوی خود جذب ننماید و زنان باید این مهارت ویژه را بیاموزند تا مورد اذیت و آزار مردان قرار نگیرند.

از طرفی حضرت علی علیه السلام به مردان سفارش نموده اند که هرگز با زنی وارد بحث و جدل نشود و از کنار او عبور نموده و جواب او را ندهد همانطور که در برابر افراد جاهل و نیز بچه ها میبایست این عکس العمل را داشته باشیم. زیرا جنود جهل بی حیایی است و جنس زنانه طوری است که اگر احساس رقابت منفی و لجاجت کند گاهی به جایی خواهد رسید که نعوذ بالله خدا را نیز بنده نمی باشد . بنابراین مرد زن را به هیجان وادار ننماید که اگر اندکی عقل و ایمانش ضعیف باشد به کارهای ناشایست رو می آورد و آسیب آن هم به زن می رسد و هم به مرد. و در عین حال نیز نباید در همه موارد از زنها اطاعت نمود زیرا ممکن است مرد را به اطاعت از موارد بد وادار نماید و یکی از نشانه های آخرالزمان  قدرت تسلط غیرمعقول زنها بر مردها می باشد . زن مانند کارگردان فیلم است و هرچه قدرت کارگردانی آن بیشتر باشد قدرت تسلط و فرمانروایی او بر همسرش بیشتر است و جالب توجه آنکه مردهایی که در ظاهر لطافت زیادی ندارند ، درون آنها خیلی لطیف است. یعنی در بعد جسمی و ظاهری قوی و آهنی بوده اما در وجودشان یک پسر بچه کوچولویی بیش نیستند. کلید فتح قلب مرد بدست زن است پس کلید فتح عالم نیز در اختیار او میباشد و چنانچه در مسیر سلامت باشد می تواند با محبت ، رفاقت و مدار پاکی قلب همسر خود را تسخیر نماید، اما اگر در مسیر نادرست قرار گیرد تنها با جذابیت های جنسی می تواند سایر مردها را به سوی جلب نمایند.

بنابراین مردها نباید همه جانبه از زنها اطاعت نمایند چون قدرت نفوذ وحکمفرمائی زن بر قلب مرد فوق العاده بالا میباشد ، هم به حیله گری و مکاری و هم به زیبایی و لطافتی که خداوند در زنها قرار داده است می تواند بر مرد تسلط یابد.

خانم نیلچی زاده در پایان به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ دادند از جمله آنکه میزان محبت زن و مرد در زندگی مشترک تا چه حدی باید باشد.

در پاسخ فرمودند در مورد محبت بین زوجین میبایست سه اصل زیر را در نظر بگیریم :

1-     محبت را بی جا و بی رویه و بیش از حد به طرف مقابل نشان ندهیم طوری که باعث شود طرف خودش را گم کند.

2-     در محبت کردن به طرف مقابل فرصت دهیم تا محبت ما را جبران کند البته بدون توقع و منت و معمولا کسانی که ظرفیت محبت را دارا میباشند سعی دارند بموقع وخوب محبت طرف مقابل را جبران نمایند.

3-     آیا قبل از جبران ، زبان تشکر و قدردانی را دارد یا خیر.


١٥:٢٣ - سه شنبه ١٥ دی ١٣٩٤    /    عدد : ٦٢٧٣٢    /    تعداد نمایش : ٨٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14389
 بازدید امروز : 720
 کل بازدید : 1836532
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.91
تقویم
اوقات شرعی

دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩