چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب دیروز و کمی دورتر از آن کاری از دین پژوهان مرکز فاطمی خواهران

 

 

معرفی کتاب دیروز و کمی دورتر از آن

نویسنده: لعیا شکوهی ستا – دین‌پژوه مرکز فاطمی خواهران

ناشر: نشر معارف

سال نشر: 1393

«دیروز»، روایت‌هایی است که هدایت گر امروز ماست. در حقیقت در روایت «دیروز» می‌توانیم دلالت‌هایی راه‌گشا برای حرکت «امروز»مان بیابیم. شاید به همین دلیل است که قرآن بر مرور تاریخ و عبرت‌گیری از آن تأکید ویژه ای دارد.

چراکه با مرور بر تاریخ و زندگی گذشتگان، قوانین الهی حاکم بر انسان‌ها و جوامع انسانی است یافت می‌شود و با رعایت این قوانین می‌توان به صلاح فردی و اجتماعی رسید.

«ما» هم اکنون در عصر غیبت هستیم و در عین حال خواستار ظهور حضرت. نیل به چنین مهمی نیاز به مقدماتی دارد که آماده‌سازی و ایجاد این مقدمات بر عهده «ما» منتظران است. بسیاری وقوع انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی را سرآغاز ایجاد مقدمات لازم برای ظهور امام غائب می‌دانند.

به همین دلیل است که بحث درباره «حکومت اسلامی» برای «ما» امری فراتر از سیاست و اندیشه سیاسی است. چراکه «حکومت اسلامی» برای مسلمانان با اعتقاد آنها آمیخته است. یعنی با اصول عقاید آنها ارتباطی کاملاً مستقیم دارد. به طوری که یک مسلمان با تفکر در توحید، یا نبوت و یا معاد به سوالاتی پیرامون «نظام و حکومت اسلامی» می‌رسد. این همان رویکردی است که در این کتاب اتخاذ شده است. در این اثر سعی شده بحث پیرامون «حکومت اسلامی» از دید تاریخی و اعتقادی بررسی شود.


١٦:٣١ - دوشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٦٠٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج