چاپ        ارسال به دوست

عفاف و حجاب از دیدگاه نوروبیولوژی کاری از دین پژوهان مرکز فاطمی خواهران

 

 

توضیحاتی در مورد کتاب عفاف و حجاب از دیدگاه نوروبیولوژی:

اثر حاضر تلاشی است در راستای مواجهه اعتدالی - تلفیقی با موضوع عفاف و حجاب که سعی دارد گامی نخست در جهت تلفیقی صحیح از تربیت احساسی، اقناعی و الزامی برداشته و با اقناع جویندگان حقیقت، پنجره ای جدید به روی اندیشه آنان در این عرصه بگشاید و دلهایشان را به این وادی سوق دهد. از این رو نظری افکنده است بر پایه های علمی عفاف و حجاب از دیدگاه نوروبیولوژی و علوم اعصاب که با آموزه های روشن قرآنی و روایی تلفیق گشته است.

از یکسو آشنایی با سیستم عصبی، عملکرد و بخش های مختلف مغز است و رابطه آن با موضوع عفاف و حجاب؛ و از سوی دیگر نگاهی به شگفتی های خلقت پروردگار عالمیان که اعجاب آدمی را برمی انگیزد. از یک جنبه، پاسخی است به ناآگاهانی که بدون شناخت پیچیدگی های خلقت بشر و اقتضائات روحی و جسمی آن، با علم کم عمق و نسخه های دردافزای خویش، تلاش می کنند کاروان بشری را به بیراهه ای رهنمون شوند که عین گمراهی است؛ و از جنبه ای دیگر شهدی گوارا از عسل مصفای قرآن حکیم و معارف اهل بیت علیهم السلام در کام حق جویان می نشاند.

نویسندگان این کتاب جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق (ع) بویژه سرکار خانم اختری دین پژوه مرکز فاطمی خواهران می باشند.


١٦:٢٤ - دوشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٦٠٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج