چاپ        ارسال به دوست

معرفی جنبش حیا - دین پژوهان مرکز علم و صنعت

 

معرفی جنبش حیا

 جنبش حیا از حرکتی دانشجویی در اسفندماه سال 1388 در دانشگاه تهران سرچشمه گرفت. حرکتی که دانشجویان برای امر به معروف مسئولان دانشگاه آغاز کردند و کم کم به تفکری فراگیر تبدیل شد و گروه های مختلفی از دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت، امیرکبیر، شریف، علوم پزشکی تهران، الزهراء ، علامه طباطبایی و همچنین گروه های مردمی و دانشجویی در تهران و دیگر شهرستان ها به آن پیوستند.

این حرکت مردمی که در اردیبهشت 1389 نام جنبش حیا را برای خود برگزید با نگاه دقیق و مسئولانه به راهبردهای رهبر معظم انقلاب و به توصیه ی علما و اساتید دغدغه مند و انقلابی تصمیم بر برداشتن گام های بلندی به سوی «گفتمان سازی واجب فراموش شده ی  امر به معروف و نهی از منکر» گرفت و تا کنون به یاری پروردگـار عزیز در این مسیـر ثابت قدم بوده و به یکی از گـروه های تاثیر گذار و خلاق در حـوزه ی امر به معـروف و نهی از منکر تبدیل شده است.

همه فعالیت های حیا در جهت احیاء و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است. برای رسیدن به این هدف، گروه های تخصصی مختـلفی از جمـله گروه نشـر ، رسانـه، مرکز تخصصی آموزش و پژوهش، حـیابانو، فیلم و مستند و گروه فکر و مطالعات تشکیل شده است که به صورت داوطلبانه از بین علاقه مندان عضو می پذیرند و به فعالیت های تخصصی می پردازند. در ادامه خلاصه ای از این فعالیت ها و محصولات آمده است:

- راه اندازی و ایجاد پربازدید ترین وب سایت اینترنتی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر
  (
HayaUni.ir)

- راه اندازی پر طرفدار ترین صفحات شبکه های اجتماعی به زبان های فارسی و انگلیسی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر
(
Google plus – Facebook – Instagram – cloob )

- تولید اولین فیلم مستند بلند با موضوع امر به معروف به نام « از یاد رفته » و کلیپ های متعدد تصویری و صوتی

- تولید و انتشار کتاب خاطرات برگزیده ی امر به معروف با عنوان « از یاد رفته » و نیز پوستر ها و نشریات متعدد

- برگزاری کارگاه های آموزشی و همایش های علمی و مهارتی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها، حوزه های علمیه و مساجد

-برگزاری نمایشگاه های خلاق در نقاط مختلف شهر با موضوع امر به معروف و نهی از منکر

- اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در مدارس ابتدایی با محوریت سبک زندگی اسلامی مبتنی بر معروف شناس و منکر شناس شدن دانش آموزان

- سالنامه واجب فراموش شده

- موشن گرافیک

 ****************************************************


١٦:١٨ - دوشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٦٠٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج