به هیچ عنوان زیارت عاشورا را ترک مکن
تعداد بازدید 2687 || تاریخ 1393/10/03

علامه امینی نجفی (رضوان الله تعالی علیه) صاحب کتاب گران قدر الغدیر و از مفاخر معظم شیعه در سال ۱۳۹۰ هجری قمری چشم از جهان فرو بستند.


«حجةالاسلام دکترهادی امینی» با ذکر خاطره ای از پدر بزرگوارشان می‌نویسد: «پس از فوت پدرم آرزو داشتم یک‌بار ایشان را در خواب ببینم و از حالشان باخبر شوم. تا اینکه بعد از چهار سال بالاخره شب جمعه ای قبل از اذان صبح ایشان را در خواب دیدم، در حالی که بسیار شاداب و خوشحال بودند.

جلو رفتم و پس از سلام و دست بوسی پرسیدم: پدر جان! چه علمی باعث سعادت و نجات شما شده است؟

پدرم گفتند: چه می‌گویی؟

مجدداً عرض کردم: آقا جان! در آنجا که اقامت دارید، کدام عمل موجب نجات شما شد؟ کتاب الغدیر، تأسیس کتابخانه امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) یا سایر تألیفات؟

مرحوم علامه امینی درنگ و تأملی نمودند و سپس فرمودند: فقط زیارت امام حسین (علیه‌السلام).

عرض کردم: شما می‌دانید اکنون راه کربلا بسته است، چه کنم؟

پدر فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین (علیه‌السلام) برپا می‌شود شرکت کن. پسرم هر گوشه ای، هر جایی چراغی به نام حسین (علیه‌السلام) روشن شد؛ همان جا حرم امام حسین(علیه‌السلام) است و ثواب زیارت ایشان را به تو می‌دهند.

سپس فرمودند: پسر جان! در گذشته بارها یادآور شدم و اکنون باز هم به تو توصیه می‌کنم که زیارت عاشورا را هیچ وقت و به هیچ عنوان ترک و فراموش نکن.


مرتباً زیارت عاشورا را بخوان و خودت را موظف به خواندن آن بدان. این زیارت دارای آثار و برکات و فوائد بسیاری است که موجب نجات و سعادتمندی در دنیا و آخرت تو می‌باشد و امید دعا دارم.»

فرزند مرحوم آیت الله امینی می‌نویسد: علامه امینی، علیرغم مشاغل و تألیف و مطالعه و رسیدگی به ساختمان کتابخانه امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) در نجف اشرف هیچ گاه خواندن زیارت عاشورا را ترک نکردند. به همین دلیل من هم حدود ۳۰ سال است به قرائت زیارت عاشورا مداومت دارم.*

__________________________________________________

*کتاب شرح زیارت عاشورا و داستان‌های شگفت آن/ کرامات و حکایات عاشقان خدا جلد۱

 

معرفی کتاب

کتاب وحی و نبوت شهید مطهری

سلام کتاب بسیار پر محتوای وحی و نبوت از شهید مطهری. داستان هایی در مورد پیامبر و خصوصیات و اخلاق و رفتار پیامبر اکرم همه در این کتاب

از همین گروه خبری

پوستر جهاد فی سبیل الله؛ قسمتی از بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع جهاد

یک روایت که مرحوم کلینی در باب اخلاق در جلد دوم اصول نقل می‌کنند و روایت خیلی روایت خوبی است؛ و اگر ما به این روایت عمل کنیم سعادتمندیم. چنانچه از روایت فهمیده می‌شود که اگر به این روایت عمل نکنیم، شیطان بر گُرده ما سوار است

داستان ازدواج شهید و نحوه و مکان شهید شدن ،شهید ردانی پور

چه کنیم تا بفهمیم هنگام ملاقات امام زمان (عج) با ایشان چه رفتاری خواهیم کرد

روز نهم ذي‌الحجه روز عرفه و از اعياد عظيمه است، هرچند به اسم عيد ناميده نشده و روزي است که حق تعالي بندگان خويش را به عبادت و طاعت خود خوانده.

شرحی حدیثی از آیت الله تهرانی درباره خاصیت هواهای نفسانی و شرح حدیثی از آیت الله حق شناس رحمة الله علیهما درباره علت رجوع حضرت موسی(ع) به حضرت خضر(ع)

آیت‌الله بهجت(ره) در نامه‌ خود در مرداد ماه 1375 به آقایانی که طالب مواعظ هستند می‌نویسد

قرآن می فرماید: آیا شیطان و فرزندانش را به جای من دوست خود می گیرید، در صورتی که می دانید آنها دشمن شما هستند... .

رسول خدا صلی الله علیه و آله مرتب می فرمودند: شعبان ماه من است و برترین ماه های خدا بعد از ماه رمضان است پس هر کس یک روز از آن را روزه بگیرد من در قیامت شفیع او خواهم بود

پیامبر اکرم (ص): «إرحَم ، تُرحَم» رحم کن تا به تو رحم شود


نظرات شما