آیین افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز کرج ویژه خواهران+عکس
تعداد بازدید 1056 || تاریخ 1396/08/21

 

آیین افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز کرج ویژه خواهران در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در سالن شهید مطهری با حضور مدیریت محترم حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان حجت‌الاسلام‌والمسلمین حریزاوی و سردار مولایی به‌عنوان فرمانده ناحیه امام حسین(ع) سپاه پاسداران استان البرز و مدیریت محترم پردیس کشاورزی جناب آقای گلدان ساز و حضور پرشور فعالان فرهنگی استان و جمعی از معرفت جویان سابق و دانشجویان ورودی جدید برگزار شد.

در ابتدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی به‌عنوان مسئول حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز کرج و معاون نهاد پردیس کشاورزی خدمت همه مدعوین گرامی خیرمقدم عرض نمودند و مقدمه‌ای در خصوص رسالت دانشگاهیان ایراد فرمودند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حریزاوی گفتند: معرفت‌جو بهتر است یا دانشجو؟ کدام فضیلت است؟ کسب علم کافی است ؟یا رسیدن از علم به معلوم ؟در حقیقت انسان باید از علم بگذرد و به معلوم برسد.معلوم فراتر از علم است و حقیقت آن موضوع موجود است پس باید اولاً دانش را تبدیل به بینش و باور تبدیل  به گرایش مرحله بعد انگیزش(تصمیم) و تبدیل آن  به عمل (کنش و واکنش) و درنهایت منجر به منش گردد.

انسان آرمان‌گرا و تمدن ساز است و این فضیلت انسان بر سایر موجودات است.کسب فضیلت در حوزه دانشجویی فرض اصلی است و جهاد علمی و فرهنگی بخشی از کار حوزه است و درنتیجه جهاد اکبر شکلی از جهاد نرم است. من به شما توصیه می‌کنم در عرصه فرهنگی،اقتصادی،تربیتی،فکری،تبیینی حرکت جدی داشته باشید و حقیقتاً ما نیاز به تحول در علوم انسانی داریم و لازم است شما دغدغه مندان به این مهم اقدام کنید.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: منظور از جهاد علمی و فرهنگی ارائه رشته دانشگاهی به دین و تأیید گرفتن از دین برای آن و فرهنگ‌سازی در این امور بسیار جدی هست و کادر سازی برای انقلاب به معنای تربیت عناصر جهادی وفرهنگی بسیار جدی است.

ایشان در تبیین نظام آموزشی جدید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت:

کلاس‌های ترم جدید در دوره یک‌ساله 4 عنوان درسی با موضوعات:

1-اندیشه اسلامی(از توحید تا تمدن اسلامی)

2-نظام اندیشه معارض(جریان غرب‌گرا و غرب زده-شرق و غرب شناسی-نفاق جدید(جریان شناسی سکولار درون دینی برون دینی)

3-جهاد اکبر(اخلاق و سلوک اجتماعی بر اساس مدل فکری علامه طباطبایی و امام خمینی)

4-رسالت الهی:شامل رسالت انبیا و رسالت شهدا –رسالت دانشجوی اسلامی-تمدن اسلامی در عرصه‌های مختلف در حال برگزاری است .

 

 


 


نظرات شما