مراسم پیاده روی اربعین حسینی ع در دانشگاه لرستان +عکس
تعداد بازدید 974 || تاریخ 1396/08/21

هیئت رایه العباس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان اقدام به برگزاری مراسم عزاداری « پیاده روی اربعین حسینی علیه السلام » در دانشگاه لرستان نمودند.

روز پنج شنبه 18 آبان ماه مصادف با اربعین حسینی، مراسم پیاده روی اربعین با حضور نزدیک به 500 نفر از دانشجویان خوابگاهی(کمالوند وکشاورزی) دانشگاه لرستان، معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان و تعدادی از دانشجویان مرکز اقماری الشتر برگزار شد.

شروع پیاده روی دانشجویان خوابگاه های کمالوند از درب خوابگاه تا مسجد و دانشجویان خوابگاه کشاورزی و مرکز اقماری الشتر از درب ورودی دانشگاه تا مسجد فاطمه الزهرا سلام الله علیها انجام شد.

حاضرین در این پیاده روی در بین راه با حضور در موکب ایجاد شده در مسیر بعد از استراحتی کوتاه و پذیرایی، به سمت مزار شهدای گمنام حرکت وضمن قرائت فاتحه با اهدای گل و غبار روبی با آرمان های امام و شهدا بیعت دوباره کردند. دانشجویان مسیر خود تا مسجد فاطمه الزهرا سلام الله علیها ادامه دادند و با زیارت پرچم اهدا شده حرم حضرت زینب سلام الله وارد مسجد شدند.

برنامه در مسجد با قرائت قرآن آغاز و در ادامه زیارت عاشورا، سخنرانی حجت الاسلام حسینی (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه لرستان)، زیارت اربعین، روضه خوانی حجت الاسلام فاضلی (معاون محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه لرستان) و مداحی آقای امید نژاد برگزارو با اقامه نماز جماعت و سفره احسان مراسم به پایان رسید.


 


نظرات شما