پیام مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به نشست سراسری کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
تعداد بازدید 652 || تاریخ 1396/06/22

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناسان محترم مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

از جوار بیت‌الله الحرام به همه شما سلام عرض نموده و دعاگوی همگی هستم

ضمن خیرمقدم جهت حضور در نشست سالانه کارشناسان، توجه شما عزیزان مجاهد را به چند نکته جلب می‌کنم:

۱.توجه به خویش و رسیدگی مستمر به ابعاد فکری و معنوی، شرط طهارت و نورانیت است و البته توفیق در خدمت را  دوچندان می‌نماید. صمیمانه از یکایک شما دعوت می‌کنم اشتغال به این کار مقدس موجب توقف رشد علمی و عبادی نشود و حتماً برای خود سیر مطالعاتی مستمر و برنامه سلوکی منسجم تحت اشراف یک مربی توانمند داشته باشید.

۲.خدمت جهادی و حرکت انقلابی یکی از امتیازات حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است که در سالهای اخیر رشد شتابنده‌ای داشته است. از همه شما میخواهم فعالیت در حوزه را نقش خود بدانید و نه یک شغل؛ و تلاش کنید عناصر جهادی برای اسلام و انقلاب جذب و تربیت کنید که ویژگی اصلی مجاهدان راه خداست: اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرًا وَهُم مُّهْتَدُونَ

۳.از همگان میخواهم ماموریت حوزه را با دقت مرور و مباحثه نمایند. گفتمان هایی چون جذب فعال، شاگردپروری، جهادعلمی فرهنگی، رسالت الهی، نظام اندیشه، جهاداکبر و... اجزای یک منظومه مترابط فکری و عملی هستند که هیچ‌یک از کارشناسان و مدیران بدون تلقی صحیح آن‌ها امکان انجام وظایف محوله را نخواهند داشت و چه‌بسا ضامن امام و شهدا شوند.

۴. یکی از آفت‌های انقلاب در آستانه چهل‌سالگی‌اش، رخوت و کسالت عناصر و اُرگان‌های انقلابی است که می‌تواند باعث نابودی آرمان‌های انقلاب و برنامه‌های امامِ دیروز و امروز انقلاب شود. انقلاب نیاز به فکر تازه، طرح تازه، جان تازه و خون تازه دارد. انتظار می‌رود همه همکاران حوزه پرچم‌دار انقلابی گری عمیق و بنیادین در دانشگاه باشند و سربازانی توانمند برای تمدن مهدوی تربیت نمایند.

۵. نظام جدید تعلیم و تربیت حوزه برآمده از نیاز واقعی معرفت جویان و تجارب سنوات گذشته و نگاه به آینده است. دانشجوی مشتاق و مؤمن به اسلام و انقلاب باید بتواند ظرف یک سال نظام اندیشه اسلامی را بشناسد، نسبت به ابعاد اندیشه باطل آگاه شود، طُرُق سلوک فردی و اجتماعی را در قالب جهاد اکبر فراگیرد و مهارت‌های جهاد علمی فرهنگی جهت ادای رسالت الهی و انقلابی خویش را تمرین کند. همه این فضائل در پودمان سال اول معرفت‌جویی ارائه می‌شود و نقش کارشناسان در تبیین ابعاد این نظام جامع بسیار پراهمیت است.

از خداوند متعال برای یکایک شما توفیق انجام وظایف محوله و ادای دین در مقابل امام و شهدا و رهبری را مسألت دارم.

الهم عجل لولیک الفرج واجعلنا من انصاره و اتباعه و المستشهدین بین یدیه

روح اله حریزاوی

مکه مکرمه

 


نظرات شما