اخبار کوتاه مراکز 12 شهریور: برگزاری نشست هم اندیشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کاشان +عکس
تعداد بازدید 684 || تاریخ 1396/06/12

 نشست هم اندیشی و ارائه راهکارجهت جذب دانشجویان دانشگاههای کاشان به حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار شد .

در این نشست که به هدف شيوه هاي جذب حداكثري دانشجويان شهرستان كاشان و راهكارهاي انگيزه بخشي و حفظ دانشجويان جذب شده به راهكارهاي ارتقاء و تعالي برنامه هاي علمي ، آموزشي و فرهنگي حوزه دانشجویی برگزارشد  ، حجت الاسلام والمسلمین روحانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همچنین مسئول حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با اشاره به اینکه هدف از تشکیل جلسه این است که بنحوی برنامه ریزی کنید وتبلیغات حوزه را داشته باشید تا دانشجویان تازه وارد دانشگاه می شوند بتوانند در حوزه حضور فعال داشته باشند افزود : از نظر کمی هم برای ما خیلی مهم است هریک نفر بیشتر آشنا به مسائل اسلام بهتر؛ متاسفانه دانشجویان و اساتید ابتدایی ترین مسائل شرعی شان را نمی دانند. شبهاتی که الان ایجاد می شود و متوجه می شوند از فضای مجازی؛ رسانه های ضد شیعه شبهه را ایجاد میکند  ولی استاد پاسخ را نمی داند . ما در عصری قرار گرفته ایم که بر همه واجب است که به دنبال پاسخ شبهات برویم. خطر اگر مربوط به دنیایی ما باشد مهم نیست خطر آنجاست که آخرت ما را تهدید کند و ما به عنوان وظیفه شرعی و الهی ؛ وظیفه خود می دانیم حوزه را تقویت کنیم و نیازهای حوزه را در حد توانمان برطرف کنیم.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کاشان در ادامه ضمن معرفی کامل حوزه دانشجویی و رسالت ها و اهداف و برنامه های آینده گفت : حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با مأموریت تعلیم وتربیت دانشگاهیان مشتاق و مؤمن به اسلام وانقلاب برپایه نظام اندیشه و علوم اسلامی برای اثرگذاری در عرصه جهاد علمی و فرهنگی در جهت تحقق اهداف دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی   از سال 88  در دانشگاه کاشان تاسیس شد .

 نظام تعلیم وتربیت حوزه در دو مرحله یک ساله و سه ساله تدوین شده است . دوره عمومی یکساله برای سایر دانشجویان و اعضای هیئت علمی علاقه مند به تحصیل معارف اسلامی در سه شاخه جهاد اکبر با موضوع اخلاق اسلامی ، رسالت الهی با موضوع تبیین وظایف دانشجوی مؤمن انقلابی و نظام اندیشه اسلامی با محوریت اندیشه اسلام ناب و شناخت جریان معارض در دو بازه چهارشنبه ها بعدازظهر و پنجشنبه ها صبح برقرار می باشد

حجت الاسلام ابن علی گفت   :  ما به عنوان نیروی فرهنگی در دانشگاه تا فهم درستی از سند دانشگاه اسلامی نداشته باشیم نمی توانیم استدلال کنیم و  برای برنامه فرهنگی دانشگاه کار موثری انجام دهیم . سند چند محور دارد یک محور فرهنگی تربیتی یک محور پژو هشی و محور دیگر آموزشی ویک محور فناوری و مدیریتی روی این پنج محور می توانیم به شیوه های مختلف کار کرد.

لازم بذکر است این نشست که به همت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزارشد تعداد 20 نفر از کارشناسان و مسئولین فرهنگی دانشگاههای کاشان و شهر کاشان حضور داشتند .

 

 


نظرات شما