اعلام نتایج پذیرفته شدگان مدارس تخصصی علوم انسانی اسلامی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
تعداد بازدید 709 || تاریخ 1396/05/19

 

به گزارش معاونت جهاد علمی فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان نتایج نهایی 4 مدرسه علوم انسانی اسلامی شامل مدرسه اسلامی روانشناسی، مدرسه اسلامی مدیریت، مدرسه اسلامی تعلیم و تربیت و مدرسه اسلامی هنر و معماری که در هفته آینده شروع به کار می کنند اعلام شد.

سرپرست معاونت جهاد علمی فرهنگی با اعلام این خبر راه اندازی مدارس تخصصی علوم اسلامی را به عنوان یک راهبرد اصلی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در جهت تولید فکر و نیروی انسانی تخصصی جامعه و تمدن اسلامی معرفی کردند. ایشان توضیح دادند که حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در نظر دارد در همین راستا انشاالله در سالهای آتی اقدام به تأسیس اولین بینشکده جامع علوم اسلامی در تمامی رشته های مورد نیاز نظام اسلامی کند.

مصطفی تیموریان در ادامه به تشریح اقدامات انجام گرفته در تابستان سال جاری پرداختند و توضیح دادند که در 12 رشته تعلیم و تربیت، روانشناسی، حقوق، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، حکمت اسلامی، مدیریت، اقتصاد، تاریخ، زن و خانواده، رسانه و هنر و معماری اقدام به ثبت نام متقاضیان شده است که پس از ارزیابی و مصاحبه افراد ثبت نامی، که بیش از هزار نفر بودند، تنها در 4 مدرسه حد نصاب افراد متخصص و متعهد آن رشته برای شرکت در دوره اول فراهم شده و بقیه مدارس بعد از ثبت نام و ارزیابی مجدد انشاالله در آینده نزدیک راه اندازی خواهند شد.

ایشان اضافه کردند: اسامی پذیرفته شدگان در 4 مدرسه اسلامی روانشناسی، تعلیم و تربیت، مدیریت و هنرو معماری در سایت HODAT.IR قرار گرفته است که داوطلبان می توانند مشاهده فرمایند. زمان برگزاری دوره عمومی این مدارس در هفته آینده از 21 الی 26 مرداد به صورت همه روزه از 8 صبح لغایت 18 عصر در مکان ساختمان ستاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به آدرس خیابان فاطمی غربی، نبش جمالزاده شمالی، روبروی صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح پلاک 286 خواهد بود. دوره های تخصصی این مدارس به صورت جداگانه توسط هر مدرسه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

همچنین بیان کردند که : دوره عمومی مدارس علوم انسانی اسلامی شامل سه عنوان اصلی شناخت شناسی، انسان شناسی و کارگاه های تولید علم می باشد. در درس شناخت شناسی مبانی منطقی و فلسفی به صورت کاربردی و اجمالی بحث خواهد شد که مقدمه ورود به مبانی رشته های تخصصی هستند. این بحث توسط استاد محترم حجه الاسلام والمسلمین احمد فرحانی ارائه خواهد شد. منابع محتوایی مکمل هم کتاب منطق و فلسفه و اصول فلسفه و روش رئالیسم شهید مطهری می باشد. درس انسان شناسی توسط استاد محترم حجه الاسلام والمسلمین حریزاوی ارائه خواهد شد که شامل سه عنوان اصلی انسان قبل از دنیا، انسان در دنیا و انسان بعد از دنیا هست که از کتاب رساله الانسان علامه طباطبایی به عنوان منبع اصلی درس بعلاوه براهین عقلی آن استفاده خواهد شد.  عنوان درسی کارگاه های تولید علم هم توسط استاد فرحانی ارائه خواهد شد که در آن دانش پژوهان رشته های مختلف علمی، روی مبانی پایه و عمومی رشته های خود بحث می کنند و سعی بر آن است بر اساس مبانی فلسفی و انسان شناسی اسلامی زنجیره علمی از بدیهیات به نظریات در رشته های مختلف علمی تولید شود و هر گروه در رشته خود بتواند در دوره های تخصصی به شاخه و برگ آن بیافزاید و مسیر تولید علم پیش رود.

ایشان تصریح کردند که هزینه برگزاری این دوره برای هر نفر قریب به 200 هزار تومان بوده که از این مبلغ 50 هزارتومان آن بر عهده دانش پژوهان بوده و بقیه آن از ناحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تأمین خواهد شد.         https://t.me/olumeensanieslami

 

ارتباط با مدارس:

روانشناسی ۰۹۳۶۶۶۴۲۴۶۸

تعلیم و تربیت ۰۹۱۲۴۴۵۶۵۱۲

مدیریت ۰۹۱۳۰۰۶۷۰۷۴

هنرو معماری ۰۹۲۱۴۲۶۹۱۱۴

 

اسامی پذیرفته شدگان مدارس علوم انسانی اسلامی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

 

 


نظرات شما