اخبار کوتاه از مرکز بوشهر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان 18تیر+عکس
تعداد بازدید 806 || تاریخ 1396/04/18

برگزاری جلسه هم‌اندیشی و ارتقای گروه‌های جهاد علمی_فرهنگی در حوزه علوم اسلامی مرکز بوشهر

 

 جلسه هم‌اندیشی و ارتقای برنامه گروه‌های جهاد علمی _ فرهنگی باهدف تشریح اهداف تشکیل قرارگاه جهاد علمی فرهنگی، روز گذشته با حضور معرفت جویان مرکز بوشهر در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

 در این جلسه برادر دهقانی، دبیر قرارگاه دانشجویی شهید احمدی روشن تبیین اهداف و دلایل ایجاد قرارگاه پرداخت و گفت: هدف از ایجاد قرارگاه شهید احمدی روشن استان بوشهر دو موضوع می‌باشد، اول گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در بین مردم به‌طوری‌که مردم این موضوع را از مسئولین مطالبه کنند و دوم انجام کارهای علمی و تخصصی دقیق بر اساس اسناد بالادستی کشور و سند چشم‌انداز کشور است.

 وی به تبیین تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی و مقاومت اقتصادی پرداخت و افزود: باید در بین آحاد مردم به زبان قشرهای مختلف گفتمان اقتصاد مقاومتی ارائه گردد. آینده کشور و اقتدار ملی به تولید علم و ایجاد محیطی دانش‌بنیان وابسته است، بنابراین باید در این جهت حرکت کرد و همچنین با شناسایی معضلات و مشکلات اساسی استان و کشور و با ایجاد کارگروه‌های دانشجویی به سمت برطرف کردن این مشکلات بر اساس اسناد بالادستی حرکت نمود.

 دبیر قرارگاه جهاد علمی فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان فرهنگیان افزود: ما برای برقراری عدالت اجتماعی باصداقت وارد کارهای علمی می‌شویم و مشکلات و معضلات مردم را شناسی کرده و با کمک دانشجویان به‌صورت تخصصی با تولید محتوای علمی در جهت رفع آن مشکلات اقدام می‌نماییم.نظرات شما