برگزاری اختتامیه کارگاه تمدن اسلامی، دولت اسلامی مرکز گرگان+عکس
تعداد بازدید 540 || تاریخ 1396/03/02

استان گلستان مرکز گرگان: برگزاری اختتامیه کارگاه تمدن اسلامی، دولت اسلامی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در جوار مطهر شهدای گمنام – تپه نورالشهداء نهارخوران گرگان – 28 اردیبهشت 96

به فضل الهی و همت شورای معرفت جویان درترم بهمن جاری و با توجه به موضوع مهم تمدن اسلامی و دولت اسلامی، بیش از 10 جلسه کارگاه دوره معرفتی بصیرتی را مرکز گرگان برگزار نموده است.

در اختتامیه این دوره که در قالب اردو به تپه نورالشهداء نهارخوران گرگان با حضور اکثر معرفت جویان در یک فضای صمیمی و با معنویت برگزار شد، معرفت جویان ابتدا با یک پیاده‌روی در داخل فضای جنگل و تغییر مکان کلاس‌ها و دوره مواجه شدند و این موجب نشاط معنوی و علمی گردید.

در ادامه برنامه معرفت جویان با غبارروبی و عطرافشانی جان‌ودل به‌واسطه قبور مطهر شهدای گمنام و قرائت فاتحه‌ای بر مزارشان تجدیدعهدی تازه با آرمان‌های بلند شهدا کردند.

از برنامه‌های دیگر اقامه نماز جماعت ظهر و عصر بوده است که در این مراسم اطرافیان و مجاوران حریم شهدا به جمع معرفت جویان پیوستند و مدیر مرکز گرگان جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد زاده در انتهای نماز جماعت به مسئله هدایت و مقام شهدا اشاره داشتند، ایشان با برشمردن مقام عالی شهادت متذکر شدند که در جامعه اسلامی انسان متعالی باید از مرحله خوب بودن و متقی به معنی فردیت خارج گردد و به جامعه متعالی بیندیشد و فکر کند؛ و مقام هدایت‌گری را مانند شهدا به دست بیاورد.

در ادامه برنامه از سخنان استاد سلیمان دوست در تحلیل مسائل و جمع‌بندی جلسات در موضوع تمدن اسلامی و دولت اسلامی بهره گرفته شد.

 


 

 

 


نظرات شما