ماهیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، تربیت کادر نخبه برای نظام اسلامی است
تعداد بازدید 739 || تاریخ 1396/02/13

 

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سفر به استان لرستان، تربیت کادر نخبه برای نظام اسلامی را ماهیت حوزه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، حجت‌الاسلام حریزاوی در بازدید از حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز لرستان با اعلام این خبر گفت: ماهیت حوزه تربیتی است و تربیت کادر نخبه برای انقلاب اسلامی است. به‌منظور اثرگذاری در عرصه‌های جهاد علمی و فرهنگی و تحقق اهداف دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی کارهای در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان انجام‌شده است که تشکیل گروههای گروه‌های جهاد علمی فرهنگی که در آن 12 عرصه خدمت تعیین‌شده که هرکدام از دانشجویان با توجه به رشته و علاقه خود می‌توانند در آن عرصه فعالیت کنند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: تشکیل هسته‌های تربیتی همچنین تعیین وظایف شاگرد پروری، تربیت دانشجو در سه مقطع عقلانی، معنوی و انقلابی نیز باهدف اثرگذاری در عرصه‌های جهاد علمی و فرهنگی در دستور کار حوزه قرارگرفته است.

دکتر عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان نیز در دیدار با حجت‌الاسلام حریزاوی گفت: آنچه درتوان ما باشد برای حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان انجام می‌دهیم بخشی از بودجه بخش فرهنگی به حوزه علوم اسلامی تعلق‌گرفته در آینده ازلحاظ مادی و معنوی همکاری بیشتری با حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خواهیم داشت.

دیدار با مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها همچنین روسای دانشکده‌های دانشگاه لرستان همچنین گفتگو با معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه بوده است.


 

 

  


 


نظرات شما