نامه مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به دین‌پژوهان حوزه
تعداد بازدید 1001 || تاریخ 1393/12/17

بسمه‌تعالی

نامه مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به دین‌پژوهان حوزه

خواهر و برادر دانشجوی عصر انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی

سلام‌علیکم

روز دانشجو بر شما مبارک باد. مبارک به این معنا که خداوند برکت و سعادت را در زندگی علمی و معنوی­تان قرار دهد و همه ما را اهل عمل شناخت و عمل به تکالیف الهی قرار دهد.

 آری تکلیف! کلمه‌ای است که در جهان لاابالی امروز فقط بندگان حقیقی خدا سودای شناخت و عمل به آن را در سر می‌پرورانند و می‌کوشند این لفظ را تبدیل به یک اندیشه کنند. اندیشه وظیفه‌شناسی، دغدغه­ مندی دینی، درد غیر- داشتن، بی‌تفاوت نبودن در برابر دین خدا و سرنوشت انسان‌ها و... همه و همه این عبارات ترجمان یک رسالت الهی است. رسالتی که در بالاترین سطح خود بر دوش انبیا و اوصیا نهاده شده و در سطوح بعدی بر عهده من و شماست. رسالتی که به تعبیر امام راحل تنها راه رسیدن پیامبران به آن عبودیت است و حضرت محمد (ص) ابتدا باید «عبده» شود تا بتواند «رسوله» گردد و به‌زعم حقیر این قاعده عمومی شامل تمام یاوران دین حق و سالکان طریق اولیاست که اول خود را بسازیم تا بتوانم در مسیر هدایت دیگران کسب توفیق کنیم. آن‌وقت است که مشمول آیات متعدد قرآن کریم می‌شویم که اشاره به نقش کلیدی اتباع انبیا دارد: « قل هذه سبيلي ادعو الی الله علی بصیره انا و من اتبعني »، «و قل اعملوا فسيرى الله عملكم و رسوله و المؤ­منون »، «و جاء من اقصی المدینه رجل یسعی قال یا قوم اتبعوا المرسلین»

در آستانه سالروز وحدت حوزه و دانشگاه چندکلمه‌ای پیرامون این هدف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌نگارم.

در پایان ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که برخی از مؤمنین فقط دغدغه دین یاوری دارند اما برخی دیگر علاوه بر این دغدغه، برنامه نیز دارند و برای تحقق آن به طراحی تشکیلات و تقسیم‌کار و تعیین چشم‌انداز می‌پردازند و گروه سوم به این دغدغه‌ها و برنامه‌ها جامه عمل می‌پوشانند.

شما از کدامین گروهید؟ نسبت به کدام‌یک از عرصه‌های فرهنگی سیاسی احساس وظیفه می‌کنید و چه برنامه‌ای و تجربه موفقی در این زمینه‌دارید؟ برای سازمان‌دهی و شبکه‌سازی نخبگان فرهنگی چه ایده­ای دارید؟ نقش حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را در پشتیبانی فکری سایر تشکل­های دانشجویی چه می‌دانید؟

چشم‌به‌راه افکار و اندیشه­ های شما هستیم.

 

مدیر حوزه علوم اسلامی

16آذر93

14 صفر 1436

 

 

 

  اطلاعیه:

فراخوان بانک ایده های فرهنگی تربیتی

دین‌پژوهان گرامی

در لبیک به‌فرمان امام خامنه‌ای (دام ظله العالی ) مبنی بر شناسایی وحمایت از حرکت های فرهنگی جهادی، به اطلاع می‌رساند، روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در نظر دارد بانک ایده‌های فرهنگی تربیتی را، با مشارکت شما دین‌پژوهان دغدغه مند در سایت hodat.ir ایجاد نماید.

نکات قابل توجه:

1-ایده: هرگونه طرح و پیشنهاد نو و راه‌حل جدید برای حل یک مسئله اساسی در حوزه علوم اسلامی

2-نوآوری: به هرگونه فرایند فکری گفته می‌شود که با به‌کارگیری توانایی ذهنی و آگاهانه، مسائل حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را به طریق مفید حل کند و منتج به طراحی جدید و فرایند نو شود.

 3-شرایط و ویژگی‌های یک ایده خوب:

- در راستای تحقق اهداف حوزه، واضح، روشن و دقیق باشد.

- با دلایل منطقی ارائه شود و در قالب شکوائیه و غیره نباشد.

- همراه با درخواست شخصی و مبهم و کلی نباشد.

- دارای راهکارهای عملی، کاربردی و اجرایی باشد.

از علاقه‌مندان دعوت می گردد ایده‌های خود را حداکثر در 4صفحه A4 با ذکر نام ونام خانوادگی ، کد ملی ، کد دین پژوهی ، رایانامه ، وشماره تلفن همراه حداکثر تا پایان دیماه 93 به یکی از دو طریق ذیل ارسال نمایند.

1-     ارسال رایانامه به نشانی: info@hodat.ir

2-     مکاتبه با مدیریت روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

به هفت ایده برتر وهفت تجربه موفق هدایایی به رسم یادبود تقدیم خواهد شد واز ایده وطرح ارائه شده درصورت اجرایی بودن حمایت خواهد گردید.

 


نظرات شما