تربیت نیروهای انقلابی برای حرکت به سمت تحقق دانشگاه اسلامی از مهم‌ترین وظایف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است
تعداد بازدید 1280 || تاریخ 1396/06/22

تربیت نیروهای انقلابی در تمامی ابعاد علمی ، فرهنگی و جهادی باهدف زمینه‌سازی برای تحقق تمامی ابعاد دانشگاه اسلامی از مهم‌ترین وظایف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ، حجت‌الاسلام نظیری در نشست سراسری اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با اعلام این مطلب گفت : ایفای نقش دانشجویان در تمامی ابعاد دانشگاه اسلامی، نیازمند کسب معارف اسلامی و انقلابی است و حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مهم‌ترین نقش را در گسترش این معارف در میان دانشگاهیان و دانشجویان باید داشته باشد.

معاون امور مراکز و ارتقای منابع انسانی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با تأکید بر اهمیت نقش کارشناسان مراکز در تحقق اهداف حوزه گفت : رسیدن به یک قله ، نیازمند حرکت گام‌به‌گام ولی هماهنگ است ، کارشناسان نیز در مراکز سراسر کشور نیز ضمن اینکه باید خود، نسبت به اهداف و برنامه‌های حوزه ازجمله نظام جدید آموزشی به‌خوبی آگاه شوند ، توان توجیه کردن دانشجویان و دیگر دانشگاهیان علاقه‌مند به کسب معارف دینی در مراکز آموزش عالی را نیز داشته باشند.

حجت‌الاسلام نظیری که در نشست سه‌روزه کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سخن می‌گفت ،  با اشاره به تجربه‌های تاریخی و دینی در تربیت نیروی انسانی مؤمن و انقلابی گفت : تربیت نیروی انسانی و تشکیل هسته‌های علمی ، فرهنگی و جهادی از مهم‌ترین ابزارها برای تحقق کامل دانشگاه اسلامی است و حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان باید نقش خود را در تحقق این هدف به شکل هوشمندانه انجام دهد.

 گفتنی است که نشست سه‌روزه کارشناسان مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از صبح امروز 22 شهریور در تهران در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

 


نظرات شما